Labradorský retriever

Zdravé jedenie

RASTÚCE ŠTEŇA - Štence potrebujú veľa výživných látok pre zdravý vývoj. Do dvanásteho týždňa kŕmte svoje šteniatko štyrikrát denne. Potom znížte dávky na tri jedlá denne až do šiestich mesiacov, potom ho kŕmte dvakrát denne až do jedného roka.

DOSPELÝ PES - Diétne požiadavky dospelého psa sa ohromne líšia v závislosti od zdravia, úrovne telesnej aktivity a temperamentu. Uvoľnené, dobrácke psy môžu mať sklony priberať. Kŕmte svojho labradora dvakrát denne, aby ste uspokojili jeho žalúdok, ale každý očividný prírastok na váhe oznámte veterinárovi.

STARŠÍ LABRADOR - Staršie psy, rovnako ako vykastrované, majú menšie energetické nároky a mali by dostávať menšie porcie alebo menej kalorickú stravu. Ak znížite príjem proteínov, môžete predísť obezite, ktorá veľmi zaťažuje zadné nohy a vnútorné orgány, napríklad obličky.

Je dôležité vytvoriť si prísne pravidlá na podávanie pokrmu. Vycvičte si psa, aby sedel a čakal, aj keď vidí potravu, a aby žral, až keď mu to dovolíte. Jedlo dávajte psovi vždy do jeho vlastnej misky a nikdy mu neponúkajte pochúťky, zatiaľ čo sami jete. Labradory majú sklony bez prísneho ovládania nehanebne žobrať.
Labradorov ,,radar" na potravu je dosť záhadný. Vyberanie odpadkov môže prerásť do zlozvyku, ak je korunované úspechom; predíďte tomu bezpečným uložením všetkých odpadkov a rovnako sa snažte všetky lákavé maškrty držať mimo dosahu psa. V snahe nájsť a zožrať čokoľvek môže váš pes pažravo prehĺtnúť nejedlý alebo nebezpečný predmet, preto ho od útleho veku učte pustiť vec na povel. Chronickému vyberaniu odpadkov zabráňte buď dlhým výcvikovým vodidlom, alebo košíkom.